Fotoexpedice Chorvatsko

Hadi, ještěrky, želvy, národní parky

 

Fotoexpedice Chorvatsko

Hadi, ještěrky, želvy, národní parky

 

Naše cesta bude mířit do chorvatského městečka Starigrad a bude zaměřena hlavně na focení hadů a ještěrek. Samozřejmě to ale nejsou jediná zvířata, která tam žijí, takže je více než pravděpodobné, že potkáme želvy, nějaké ptactvo (minule jsme viděli dudka chocholatého i vlhy) a tak dále. Během týdne navštívíme NP Krka a NP Paklenica s cílem opět zkusit vyfotit nějaké plazy, nebo třeba krajinky, či orchideje. Pokud nám bude přát počasí, určitě se nevyhneme i nočnímu focení.

Na cestu budeme vyrážet auty z Brna a to v neděli 13. května v nočních hodinách. Ubytování máme zařízeno v nádherné chatě s velkou společenskou místností, kde můžeme upravovat fotky a schovávat se před případným nepříznivým počasím. Stravovat se budeme přímo v místě ubytování. Návrat je naplánován na neděli 20. května opět do Brna. Podrobný itinerář zašleme s dostatečným předstihem všem přihlášeným.

Samozřejmě Vám celý týden budeme plně k dispozici nejen jako řidiči, ale taky jako fotografové, kteří Vám rádi pomůžou a poradí, ať už půjde o fototechniku, výběr správného pozadí snímku nebo třeba následnou úpravu fotografií.

Termín

13. – 20. května 2018

Cena

18 500 Kč*

Kapacita

2 volná místa (z 6)

*) Cena zahrnuje ubytování, dopravu z Brna a zpět, stravu, vstupy do národních parků a dva lektory

Lektoři

Řidiči, kuchaři, hledači, radiči, Ondrové...

 

Nikon D800E

Ondra Nágl

Už jako malý kluk jsem měl rád přírodu a na škole jsem se věnoval entomologii a teraristice. Tyto koníčky jsem ale musel z časových důvodů odložit. K přírodě jsem si opět našel cestu v roce 2006 a to přes hledáček fotoaparátu, s kterým jsem se krom oblíbené jižní Moravy podíval do rakouských Alp, k řeckému jezeru Kerkini, do úžasných NP Polska a Chorvatska a v roce 2013 jsem si užil nezapomenutelnou cestu na tropický ostrov Borneo.

DJi Mavic Pro

Ondra Uhlíř

Fotografování se věnuji od roku 2008, hlavně tedy focení psů. K přírodě jsem měl vždy blízko a nejvíce jsem se jí přiblížil v roce 2013, kdy jsem absolvoval fotovýpravu na tropický ostrov Borneo, kam jsem se pak ještě jednou vrátil. Stihl jsem si zajet zafotit třeba do Thajska v období hnízdění, do Polska na zubry nebo do Chorvatska na hady. Od roku 2012 pořádám fotografické kurzy zaměřené na focení psů a práci s programem Adobe Lightroom. Těchto kurzů se zúčastnilo již více než 500 fotografů.

Z minulé cesty

Můžete si prohlédnout krátké video z naší minulé cesty do Chorvatska, která sice vedla o kousek jinam, než ta nyní plánovaná, ale tak nějak pro představu určitě pomůže :-)

zapůjčení profesionální fototechniky

Nemáte vhodnou fototechniku, nebo byste si chtěli vytkoušet nějaké profi objektivy? V brněnské půjčovně fototechniky si na cestu s námi můžete vybrat cokoliv se slevou 25% (a není nutno skládat zálohu). Techniku pro Vás vyzvedneme, vy s ní budete celý týden fotit a my ji poté opět vrátíme do půjčovny. Stačí si vybrat.

Máte dotaz? Napište nám.

1 + 9 =

ODEBÍRAT NOVINKY

Chcete být informováni o novinkách na stránkách? Nové články, nové galerie, termíny kurzů a další zajímavosti například kolem Lightroomu či fototechniky?

Díky za přihlášení k odběru, prosím potvrďte jej v emailu jež Vám byl odeslán.