Vytvořit si nové stránky jsem chtěl už pěkně dlouho. Prvotní myšlenka byla pouze přepracovat stránky  www.foto-pes.cz. Promyslel jsem si, jak bych chtěl, aby foto-pes vypadal. Vybral jsem si i systém – WordPress. Dokonce jsem si vybral i člověka, který by to zvládl – Jan Daniel. Problém nastal ve chvíli, kdy jsme začali přemýšlet o tom, jak přenést stávající obsah do nového kabátu. No a zjistili jsme, že by to sice možné bylo, ale zabralo by to asi tak půl století (aby například již existující odkazy vedly na stále stejný obsah atd.). Tam veškeré přemýšlení o nových stránkách skončilo.

Nové stránky!

Ani nevím, v jaké slabé chvilce mě to napadlo, ale prostě se tak stalo a já jsem se rozhodl, že si udělám další webovky. Takové, které budou prezentovat mě jako fotografa, někoho, kdo fotí víc než jen psí závody. Problém s přenesením existujících dat nebyl, protože žádná data neexistovala :) Vše ostatní zůstalo, promyslel jsem vzhled, vybral systém i člověka, který mi pomůže, a dal se do práce. Nějakou chvilku to trvalo. Zatímco já jsem bojoval se základním nastavením WordPressu, Dan se mi smál. Úsměv mu z tváří zmizel, když jsem si začal vymýšlet hlouposti, které jsem sám nebyl schopný realizovat. A tak Dan hledal, měnil, přepisoval a já jsem mezitím vybíral fotky. Nakonec jich je téměř 200, za poslední 2 roky.

 

Ale kde je logo?

Nějakou chvilku to trvalo, ale povedlo se. Stránky jsou online, mají dokonce i nějaké návštěvníky!! Ale mně osobně jedna věc chybí. A tou věcí je logo. S Danem jsme dali hlavy dohromady, dokonce jsem se ptal i svých kamarádů, hledal jsem inspiraci na internetu… ale kde nic tu nic. Hlavy prázdné, internet přeplněný. Logo nemám. Ale chtěl bych ho. Nápis „Ondra Uhlíř“ je pěkný a krásně informuje o tom, kdo jsem :) Ale logo je logo. No a proto, ti z vás, kdo se pročetli až sem, mají šanci získat drobnou cenu, pokud mi vymyslí (nebo vnuknou nápad) na nové logo, které budu moct použít na fotkách jako vodoznak a nejspíš i tady na stránkách. Vyhrazuju si možnost vybrané logo jakkoliv pozměnit/upravit a používat ho v plném rozsahu (nebo taky nevybrat žádné).

 

Troufne si někdo?

Najde se někdo, kdo vezme fixu a zkusí nakreslit jednoduché logo? Není potřeba řešit nějaká vektorová zobrazení. Stačí obyčejný papír, fixa a scanner. Převod do digitální formy už proběhne u mě :)

 

Odměna

A co nabízím oplátkou? Ten, kdo mi dodá návrh loga, které se mi bude líbit (a budu jej tedy v budoucnu používat), si bude moct vybrat ze dvou odměn. První je samozřejmě focení, nafotím vám, co si budete přát (poblíž Brna). Druhou možností (spíše tedy pro nebrňáky) je vybrat si jakoukoliv fotku z těchto stránek a já vám ji na své náklady vytisknu ve fotokvalitě v rozměrech cca 70*50 cm.

Doufám, že se ozve aspoň někdo! :)

Share