J e to přesně dva roky, co jsem byl na Kamenném vrchu fotit koniklece. Tehdy jsem měl nový foťák – Nikon D300s a k němu objektiv Nikkor 300/4. Měl jsem vymyšlenou jednu fotku a pro tu sem si tam šel. A povedla se mi. Tento rok jsem měl taky vymyšlené, jak bych chtěl, aby snímek vypadal (dokonce dva snímky). Byl jsem i tentokrát úspěšný?


 

Odkvetou?

Na Kamenný vrch jsem se byl podívat už o víkendu, kdy mi kamarád fotograf trošku nahnal strach zprávou, že koniklece už kvetou (zdálo se mi to jako strašně brzo!). Vydrápal jsem se až nahoru a našel prázdnou louku, sem tam nějaký ten koniklec, oddechl jsem si. Nejsem žádný botanik, takže jsem ani nedokázal odhadnout, za jak dlouho zhruba koniklece povylezou a rozkvetou, abych je mohl nafotit. Jelikož jsem ale stejně měl celý víkend plný, bylo to v podstatě jedno. Čas zajít sem znovu jsem měl až ve čtvrtek.

 

Baletka fotografem

Do práce jsem táhl celou fotovýbavu, i když bylo ráno úplně zataženo. Naštěstí se počasí umoudřilo a slunko vylezlo ještě dopoledne. Když jsem utíkal z práce a do toho kopce nesl na zádech těch několik kilo objektivů, říkal jsem si, že by to sluníčko nemuselo tak hřát :) Nahoře bylo krásně, parádní světlo! Koniklece vykvetly a jelikož už byl večer, byly krásně zavřené. Otevřený koniklec je podle mě škaredá kytka. Čím jsem byl ale velmi nemile překvapen? Místo, kde jsem před dvěma lety fotil, cupital jak mladá baletka a dával pozor, kde se mi válí popruh od foťáku, bylo celé poničené a došlapané. Já sám mám psa, ale na takovém místě bych ho měl určitě na vodítku. Pán, který si svého pejska chtěl vyfotit s kytkama, si ho prostě do kytek posadil a bylo. No… to by bylo na dlouho. A akorát bych se zase naštval… smutné.

 

Nevydařené nápady?

No… fotky! Záběry, pro které jsem si přišel, se mi nepovedly. Jeden byl kvůli terénu neproveditelný, musel bych si vykopat tak půlmetrovou díru .) a druhý, upřímně, nevím co jsem dělal špatně, ale taky se nezadařil. Neprozradím ale, o co šlo, protože se chystám příští víkend na bledule a za necelý měsíc do Holandska na tulipány. A tam to zkusím znovu! Na řadu tedy přišla improvizace. A výsledek? Posuďte sami.

 
[jtlMS]
 

Galerie