Už se to v podstatě stává takovou malou tradicí mého krátkého vodáckého života. Paměť mi příliš neslouží, ale úsek Týnec – Pikovice jsem jel už tuším sedmkrát. Proč? Protože to prostě stojí za to!


 
 
 
 

To počasí..

Stejně jako v Amsterdamu, ani v Týnci nám nepřálo štěstí, co se počasí týče. Předpověď hlásila teploty kolem 15°C, zataženo a déšť. S blížícím se odjezdem navíc opadávala voda a vyhlídky na šoupání lodí po kamenech v dešti nebyly zrovna příjemné, ale čím dál tím víc reálné. I tak jsme samozřejmě vyrazili. V pátek po obědě jsme se nalodili do vlaku směr Praha (místenky za 15kč se opravdu vyplatily) a odtud přímo do Týnce nad Sázavou.

 

U stááánkůůůů…

Hned po příjezdu jsme zamířili do kempu, vyslali rychlé běžce do příležícího Lídlu a v kempu začali stavět stany. Než se běžci s pivem a špekáčkama vrátili, stany stály a dřevo od místní paní Kempové bylo nachystáno. Páteční večer vyšel skvěle, bylo teplo a tak jsme u ohně mohli sedět, jak dlouho jsme chtěli. Kytára, špekáčky, pivíčka… Co víc si může člověk přát?

 

 

Bohužel ráno jsme se probudili do kruté reality. Teplota rapidně klesla, slunce odešlo někam hodně daleko a voda, místo aby tekla korytem Sázavy, tak padala na naše hlavy z nebeských výšin. Start jsme měli velmi pomalý, ale i přes nepřízeň počasí jsme v 11 hodin dopoledne hodili lodě na vodu a vyrazili. Se psy byla cesta velmi velmi zajímavá. Hlavně nejmenovaná red merle fenečka měla tendenci neustále vystupovat :) Zastávka v hospůdce na jedno, pak další hospůdka a nebýt posledního jezu, celá výprava by zůstala první den suchá. Bohužel se tak nestalo a jedna posádka si vyzkoušela, jaké to je, když se najede na šutr schovanej pod vlnou. Po návratu do kempu jsme byli dost unavení (a někteří i vymrzlí) a tak jsme táboráček (počasí by na něj bylo, protože jen co jsme vylezli z lodí, vysvitlo slunce) vyměnili za pohodlí restaurace.

 

 

 

Oslabená sestava

Sobotní počasí, únava a bolavý paleček odradil některé spoluvýletníky od nedělního sjezdu, takže jsme vyráželi nikoli v šesti, ale ve čtyřech lodích. S nabytými zkušenostmi z předchozího dne jsme celý sjezd zvládli bravůrně, suchou nohou a skoro v rekordním čase. Rychle navštívit přilehlou cukrárnu a hurá na vlak.

 

I sem se příští rok určitě podívám. Úsek Týnec – Pikovice je krásný a při dobrém stavu vody (tak 90cm+) je i zábavný. Určitě to zkuste. Další super víkend!

 
[jtlMS]
 

Galerie