Po dvou letech jsem se opět nechal přemluvit a vyrazil jsem k brněnské přehradě kouknout se na ohňostroje v rámci festivalu Brno, město uprostřed Evropy. No a když už jsem tam teda šel, vzal jsem si s sebou foťák.


 
 
 
 

Ignis Brunensis 2012

Ohňostroje jsou super, je to opravdu krásná podívaná. Ale v tom pracovním týdnu je to prostě zabijárna. Domů jsem se dostal až někdy po půlnoci. Samozřejmě značně opiven. Takže jak jsem asi vypadal ráno, to nemusím popisovat. Něco málo jsem i nafotil. Nečekal jsem ale, že se dostanu tak blízko, že i 35mm mi bude dlouhé. S obyčejným seťákem 18-55 bych si asi zafotil líp. Ostatně ohňostroje jsou fajn v tom, že i setovým objektivům dají kvůli nutnosti zaclonit vyniknout. A rychlost ostření taky při focení těch velkých prskavek nehraje žádnou roli.

 

Pokud vám nevadí miliardy lidí a ráno nemusíte vstávat, určitě si na přehradu zajděte. To, jak se ohňostroj odráží ve vodě, je moc pěkným dokreslením už tak skvěle promyšlených barevných kombinací. Doporučuju vyrazit hodně brzo (naše skupinka zabírala místo už od 4 odpoledne) a najít dobrý výhled. Než ohňostroj začne, můžete se občerstvovat u všudypřítomných stánků s pivem… jako jsem to dělal já :)

 
[jtlMS]
 

Galerie