Rok se s rokem sešel a já jsem se zase opíjel burčákem v Nymburce. Mistrovství ČR v dogfrisbee se opět konalo na známém hasičáku, hned vedle hokejového stadionu se sprchama. A stejně jako loni, i teď bylo na co koukat. Heslo pro tento víkend pro mě bylo: všeho s mírou, hlavně se neunavit!


 
 

Trocha závodění

Každý, kdo se o dogfrisbee trošku zajímá, si bude moct přečíst asi tak miliardu různých článků na různých psích webech o tom, jak se Foxík rychle vracel a Dášenka sice ve druhém kole báááječně chytala, ale bohužel (mrdka) vůbec nepouštěla.. Já takové články nepíšu a doufám, že nikdy psát nebudu. Ano, závodil jsem. A udělám to, co žádnej pejskař neumí… popíšu celé naše (s Junkou) závodní snažení v jedné větě: hodil jsem 60,5 metrů, to je osobní rekord a 4. místo, timetrial za 17,12 je taky osobák a vynesl nám 6. místo, minidistance ucházející první kolo, ve druhém mě nasrala a dartbee, to je škoda slov. :)

Mnohem zajímavější bylo to, jak si vedli ostatní závodníci. Podle mě (a pak vlastně i podle rozhodčích) super výkon Pavla Kose, mého freestylového vzoru, světový rekord Lucky Schönové a český rekord Jakuba Štýbra. No prostě bylo na co koukat.

 

 
 

 

Trocha burčáku

Byla to sice jen taková šťávička, ale sakra dobrá. A nejsem si úplně jistý, jestli se dá mluvit o „troše burčáku“, ten kanystr měl zhruba 20 litrů. Mistrovství ČR je super v tom, že si ho skoro nikdo nenechá ujít a proto, kromě závodění, jde i o jistý druh setkání… a následného popíjení tekutin různých druhů a rozličných barev. Tak jen doufám, že o nás, frisbeečkářích, brzo nebude reportáž… methanol, ethanol… dnes si člověk není jistej, co mu kde nalévají.

 

 

Trocha focení

Vím, že to možná některé závodníky mrzí… ale pochopte to. Když je kolem hřiště 15 fotografů, tak opravdu nemám potřebu fotit to samé, co oni. Stejně tak tomu bylo i v Nymburce a bude to tak i nadále. Nafotil jsem toho kopec a pravděpodobně mám každého závodníka freestylu vyfoceného. Ale… když ty fotky jsou pořád dokola to samé a to mě nebaví. Takže je prostě mažu! No a to, co zbyde, to si můžete prohlédnout tady, nebo na FB.

 

 
[jtlMS]
 

Galerie

Pokud jste se na fotkách nenašli, ještě neplakejte. Další fotky jsou na mé FB fanpage. A postupem času budou přibývat další.