Nemyslím si, že patřím mezi ty fotografy, kteří chodí cíleně něco fotit. Stává se to velmi výjimečně, musím k tomu mít nějaký důvod… motivaci. Tentokrát mi motivací bylo pivo :) Vsadil jsem se o něj totiž.


 
 
 
 

Sázka? O pivo!

V čem byla podstata sázky? Již delší dobu s obdivem sleduji na Facebooku tvorbu jedné mladé polské slečny – Alicja Zmysłowska Photography. Alicja je známá i mezi českými pejskaři, hlavně pak mezi fotografy psů. Nemálu z nich je také vzorem. A často se mě lidé ptají, zda vím „jak to dělá“ a jestli bych to taky uměl takhle vyfotit.

No a to je vlastně celé, dál snad není potřeba to vysvětlovat. Sázka zněla jasně… s Radkou Vrublovskou jsme si řekli, že každý z nás vyfotí v sobotu nějaké psí portréty tak, aby se co nejvíce podobaly stylu Alicji. Komu se to povede víc, vyhrává pivo :)

 

 

Máte rádi kýče?

Výsledek mého snažení si můžete prohlédnout níže. Z koukání do slunce skrz hledáček mě bolí oči ještě teď… jestli mě potkáte se slepeckou hůlkou, můžou za to tyhle fotky. Při západu slunce se dle mého názoru jen velmi těžko dá nevyfotit kýč. Je to samý obrys, krásná ohnivá barva a tak dále. Když máte štěstí, ukáže se i nějaká ta optická vada v podobě odlesků z vnitřku objektivu .) Focení mě bavilo, fotil jsem Juno, lístečky, šípky… prostě co se namanulo. Ivča venčila a nastavovala do vhodných pozic fenu, Martina fotila kde co, včetně mě (testovala Nikkor 85/1,8 AF-S). Pohodová hodinka, během které jsme všichni promrzli.

 

A kdo vyhrál?

Samozřejmě i sázku je potřeba brát s nadsázkou a nikdo z nás nechce kopírovat tvorbu někoho jiného, obzvláště ne, když je tak specifická, jako ta Alicjina. Já jsem vzal psa a foťák a prostě jsem si šel zafotit s tím, že to zkusím cvaknout i tak, jak si myslím, že to mladá slečna z Polska fotí. Tuším, že Radka to pojala velmi podobně. A tak vítěz nebyl určen. Radce je 16, pivo nemůže, takže ho prostě koupí mně :)

Osobně mi přijde velmi zajímavé srovnání mých i Radčiných pokusů s předlohou. Každá fotka je jiná… a to je to, co mám na focení rád… ten pomyslný podpis, který vám, mně, Radce, ani Alicji nikdo nevezme.

 
[jtlMS]
 

Galerie