Jsem fotograf psů a tak nemusím úplně řešit to, kdo mi vyfotí mé psy – vyfotím si je sám. Ale ne každý má tu možnost a tak se sem tam stane, že je potřeba vybrat toho správného člověka, který vám vaše mazlíčky nafotí. Jak ale poznáte, jestli je to „dobrý fotograf“? Poznáte to hlavně podle toho, jestli se vám líbí jeho fotky :-) V novém čísle (5/2015) časopisu Psí Sporty vyjde můj článek o tom, jak vybrat toho správného fotografa.

Přichystal jsem si pro vás takovou ukázku, jak by mohla vypadat komunikace, mezi potenciálním zákazníkem a fotografem psů.

Dobrý den, mám zajem o vaše focení mých psů. Chci se zeptat jsem s kladna byl by problem dojet a fotky dělat v prostředi kde to znají? Mam čsv a auo a ten čsv nerad cizi prostředí, coš je o nich známo. A pak také nemám auto na to je oba společně někam dopravovat. Děkuji za odpověď

Celkem jasný dotaz, na který může fotograf odpovědět například takto…

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď, mám toho teď trošku více :-)
Co se fotografování psů týče, vše jsem se snažil napsat právě na své stránky, konkrétně zde: http://www.ondra-uhlir.cz/fotografovani-psu/
Někam zajet není problém, ale určitě je potřeba počítat s uhrazením i cestovních nákladů (samozřejmě záleží, kam bych musel dojet). Plně chápu individualitu každého psa a pokud se někdo necítí v cizím prostředí, asi by mu tam nevyhovovalo ani focení – a to se můžeme bavit jak o člověku, tak o psu :-) Důležité pro vznik pěkných aranžovaných fotek je ale to, aby byl pejsek ovladatelný a polohovatelný :-) prostě aby měl základní poslušnost, tj stát, sedět, ležet, zůstat na místě na povel.
V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a napište :-)

S pozdravem,
Ondra Uhlíř

Už dávám baterky na nabíječku, čistím karty, leštím skla, protože focení se blíží…

Ja psala že mu vadí cizi prostředí ne že je to nevichovanec a ze nic neumý. Vaše stranky sem četla pišete spontalni fotky ne aranžované a tady pišete o poslušnosti jak k aranžovanym nepřirozeným fotkam. My psy maj zkoušky od ZZO PO IPO takže poslouchat umý ale ja nechtěla umělě fotky. Tak děkuji nashledanou

What the fuck?

Dobrý den,

já jsem také nepsal, že je Váš pes nevychovanec, to bych si určitě nedovolil.
Doporučuji Vám, než někomu napíšete, že máte zájem o jeho fotky, se na tyto fotky podívat :-) zjistíte, jestli o ně opravdu zájem máte. Všechny snímky, které mám na stránkách a jsou to portréty psů, jsou snímky, které vznikly vzájemnou spoluprací mě, páníčka a psa. Vše je vždy vymyšlené a tím pádem tedy naranžované. Nikde v nabídce nepíši opak. Pokud Vás odradila cena, je to pochopitelné.
Mějte pěkný den a přeji hodně štěstí při hledání fotografa, který Vaše pejsky nafotí.

S pozdravem,
Ondra Uhlíř

Určitě jen nedorozumění. Snad to bude dobrý…

Kontakt mam z vaších stránek tak cena těžko odradilo mě vaše arogantní psaní plus vaš uměli styl focení

Oki, nebude to dobrý, ale arogantní psaní? Pokud jej někdo vidíte, dejte mi prosím vědět, nerad bych s budoucími zákazníky jednal arogantně. Momentálně už není co ztratit, takže…

Dobrý den,

tak proč jste mi psala první mail, že chcete nafotit psy, když se Vám nelíbí můj umělý styl focení? :-)
Aroganci opravdu nikde nevidím, jednal jsem s Vámi celou dobu slušně a Vašim požadavkům jsem chtěl vyhovět. Je možné, že jste to jen v mé první odpovědi přehlídla.

Mějte pěkný den,
Ondra Uhlíř

Tak co, true story, nebo vás jen tahám za nos? :-) Tipněte si v komentech na mé FB fanpage a já příští týden v neděli (30/8/2015) vyberu jeden ze správných tipů a tomu člověku nafotím psa zadarmo ;)

Příběh je naprosto pravdivý :) Výhercem focení zdarma se stala Klárka Voženílková.

A co vy, fotografové, máte nějaké takové zkušenosti se zájemci o focení?

DSC_4122