Přihlašování je za Vámi

Teď už jen uhradit zálohu a poznačit si kurz v kalendáři. Bez uhrazení zálohy není přihláška platná.

Číslo účtu: 2100555977/2010 (FIO)

Záloha: 1000 Kč

Zpráva pro příjemce: Váš přihlašovací email

Pokud jste se přihlásili jako náhradník, zálohu prosím neplaťte.

 

Kurz je zaměřený na práci ve verzích Lightroom Classic CC, Lightroom 6, Lightroom 5 a starší. Během kurzu nebudeme pracovat s Lightroomem CC.
V případě nejasností ve verzích mrkněte ke mně na blog, mám tam k tomuto tématu článek. Nebo mi napište :-)
Zkušební verzi programu Lightroom Classic CC na 7 dní si můžete stáhnout přímo ze stránek Adobe.

Další informace

Podrobné informace vám budou zaslány s dostatečným předstihem na emailovou adresu, kterou jste zadali při přihlašování.
(a možná skončí ve složce SPAM).

Záloha

Nezapomeňte uhradit zálohu, jen tak bude Vaše přihláška platná a místo na kurzu budete mít opravdu jisté :-) Do poznámky pro příjemce uveďte přihlašovací email.

Otázky?

Cokoliv Vám bude nejasné, neváhejte mě kontakovat přes email (info@ondra-uhlir.cz) nebo telefon (702 007 759).

Často kladené otázky

Probíhají kurzy ve speciálních učebnách?

Ano i ne. Nejedná se o žádné speciální počítačové učebny, ale o zasedací místnosti, které vždy pronajímám. V Praze nejčastěji zde, v Brně pak ve firmě Webnode.

Potřebuji vlastní notebook?

Na kurz je vhodné mít vlastní notebook. I když jsem měl na kurzu lidi bez notebooku (zapisovali si a koukali ostatním přes rameno, nebo na projektor), věřím že je lepší si vše vyzkoušet na vlastním. Nutno ale podotknout, že i beznotebookoví účastníci odcházeli spokojení.

Kolik fotek během kurzu upravíme?

Většinou jednu, ale čtěte dál :-) Kurz není zaměřený na úpravu hromady fotek pod dohledem „učitele„. Mým cílem je, abyste pochopili, jak fotky v Lightroomu jednoduše upravit a proto trávím čas vysvětlováním všech funkcí a přidávám své best practices. Výstupem z kurzu by tedy měl být člověk, který ví jak na to. Nikoliv někdo, kdo má sice upraveno 20 fotek, ale neví nic nového o možnostech postprocessu.

Mám nainstalovanou starší verzi Lightroomu, je to problém?

Ne není. Lightroom se sice vyvíjí velmi rychle, ale logika programu je neustále stejná. Já sám pracuji s Lightroomem od verze 3.

Nelze ovšem doporučit nic jiného, než zakoupení verze Lightroom CC, která je nejaktuálnější. Na odkazu je možné stáhnout i zkušební 30 denní verzi.

Budu potřebovat k absolvování kurzu vlastní fotky ve formátu RAW?

Formát RAW není podmínkou, Lightroom umí pracovat jak s fotkami ve formátu JPEG, tak RAW. Vlastní fotky jsou pak v hodné hlavně pro ukázku třídění a následně úprav. Ale stačí jich klidně pět.