Lighroom CC pro iPad

Naučte se efektivně synchronizovat a zpracovávat fotografie na cestách
Co Vás naučím?Kdo jsem?

Kurz Lightroom CC pro iPad

Hlavní výhody synchronizace přes Adobe Cloud

Synchronizace

Fotografie se přes cloud synchronizují mezi všemi vašimi zařízeními – mobilem, tabletem i počítačem. To vám umožňuje pracovat na cestách a pohodlně pak přenášet úpravy do stolního počítače nebo notebooku. Sychnronizaci můžete také využít jako zálohu snímků.

Prezentace

Ukažte své snímky kolegům, přátelům, ale také klientům. Kdykoliv a kdekoliv máte u sebe špičkové zobrazovací zařízení plné upravených fotek. Stačí spustit prezentaci a mluvit, fotky na krásném displeji odvedou pozornost od vaší trémy :-)

Úpravy

Lightroom pro iPad obsahuje stejné možnosti úprav jako verze pro počítače. Díky tomu můžete své fotky upravovat na cestách a doma u počítače si sednout k již téměř hotovým snímkům. Pomocí Apple Pencil můžete provádět i jemné lokální úpravy či retuše.

Co Vás na kurzu naučím?

Synchronizovat, upravovat a organizovat vaše snímky
Ukážeme si, jak správně si nastavit Lightroom v iPadu i na desktopu, aby vám fungovala synchronizace. Na svém stolním PC či notebooku můžete stále používat verzi Classic a využívat výhod synchronizace. Projdeme možnosti úprav i třídění. Velká část kurzu je věnována hlavně individuálním potřebám každého fotografa.

Z kurzu budete odcháze s kompletním workflow, který vám ušetří spoustu času a dostane vaše fotky bezpečně z foťáku přes iPad až do stolního počítače. A tam už budou roztříděné a připravené k finálním úpravám. Pobavíme se také o tom, jak využívat iPad na cestách jako zálohovací zařízení na fotografie.

Přihlášení na kurz

Místo a datum konání: dle domluvy
Délka kurzu: 2 hodiny
Cena kurzu: 2500 Kč

Proč používám Lightroom CC na iPadu?

Velmi zjednodušeně řečeno – nechtělo se mi tahat s notebookem a chtěl jsem mít už při návratu domů fotky téměř hotové. iPad je velmi malý, ale zároveň i výkonný. Úplně v pohodě si poradí s RAWy vysokého rozlišení (36Mpx a víc). Každý večer si tak můžu v pohodlí křesla nebo postele stáhnou fotky z karty do iPadu. Pomocí Lightroomu CC si vždy fotky protřídím a promažu ty nejhorší. Poté se pouštím do dalšího kola třídění, ze kterého už mi vyjdou fotky k úpravám.

Úpravy jsou zde identické jako na počítačové verzi Lightroomu. A vše, co na fotkách udělám se poté synchornizuje s nimi. Když pak doma zapnu stolní počítač, počkám jen než se fotky stáhnou a s nimi i úpravy. Většinou jen doladím drobné detaily a můžu publikovat. Obrovskou výhodou celého workflow je pro mě to, že se domů vracím s tím, že mám skoro hotovo.

iPad používám také na kurzech fotografování, kde mohu fotografům rovnou ukázat, co by se s jejich fotkami dalo udělat v editoru. Dostanou tak kompletní ukázku procesu vzniku fotografie. Stejným způsobem se dá Lightroom využít například pro prezentaci fotografií pro klienta, nebo rychlý výběr těch fotek, které si klient přeje od fotografa upravit.

Kdo jsem?

Je potřeba vědět, ke komu se hlásíte na kurz.
 

Jsem otec dvou dětí a v posledních letech se zájmově věnuju cyklistice, poznávám tak krásy nejen České republiky ze sedla svého gravel biku. V práci se podepisuju jako Delivery manažer a své podnikatelské touhy si naplňuji na našem eshopu Dogfitness.cz.

Dřív jsem hodně fotil a ostatní lidi focení učil. Pořádal jsem spousty kurzů focení psů a úprav fotografií. Mými kurzy prošlo více než 1000 fotografů a já jsem udělal vše pro to, aby byli všichni spokojení. Focení psů a pořádání workshopů jsem se aktivně věnoval 15 let. V roce 2013 jsem se poprvé podíval do tropů a propadl fotografii divoké přírody. No a v roce 2023 jsem si přiznal, že už na to prostě nemám čas a tak trošku jsem to pověsil na hřebík. Ale svou Sonku a pár objektivů jsem si nechal.

Mám rád dobrou kávu a těstoviny na téměř jakýkoliv způsob, ještěrky, hady, svoje kolo... a samozřejmě svou ženu Verču a naše děti Adama a Medu :) Kdyby to jen trochu šlo, tak pořád jen cestuju, jím, jezdím na kole a fotím... je toho hodně, ale snažím se to kombinovat. 

Často kladené otázky

...aneb na co jsem už tak 100x odpověděl a nechci znovu :-)
 
Nemám iPad ale jiný tablet, je to problém?
Bohužel ano. Adobe vyvýjí program pro Android a Apple zvlášť a ten pro Apple je o velký kus dál. Samozřejmě synchronizace funguje i na android verzi, ale v dalších ohledech je Lightroom na této platformě velmi omezený.
Jak se můžu přihlásit?
Stačí si vybrat konkrétní kurz a vyplnit jednoduchý formulář.
Probíhají kurzy ve speciálních učebnách?
Ano i ne. Nejedná se o žádné speciální počítačové učebny, ale o zasedací místnosti, které vždy pronajímám. V Praze nejčastěji zde, v Brně pak zde. V případě individuálních kurzů je místo konání na domluvě.
Potřebuji vlastní notebook a iPad?
Určitě je potřeba mít vlastní iPad. Bez něj by kurz neměl úplně smysl :-) Je vhodné mít i vlastní notebook abychom si mohli synchronizaci vyzkoušet přímo na kurzu a nastavit i Lightroom v notebooku.
Mám nainstalovanou starší verzi Lightroomu, je to problém?
Ano je. Kurz je založen na principu synchronizace a ta je možná pouze v případě, že využívate měsíčně placený plán. No a pokud jej využíváte, tak máte aktuální verzi :-) takže je pro vás tato otázka bezpředmětná.
Budu potřebovat k absolvování kurzu vlastní fotky ve formátu RAW?
Formát RAW není podmínkou, Lightroom umí pracovat jak s fotkami ve formátu JPEG, tak RAW. Vlastní fotky jsou pak v hodné hlavně pro ukázku synchronizace, třídění a následně úprav. Ale stačí jich klidně pět.
S Lightroomem jsem nikdy nepracoval(a)? Je pro mě kurz vhodný?
Ano je. Na kurzu se snažím hlavně o to, aby lidi pochopili logiku a kouzlo programu a nebáli se jej poté používat. Přecejen je Lightroom trošku jiný svým pohledem na věc, ale o tom až na kurzu :-)

Je ale více než vhodné si Lightroom před kurzem nainstalovat a ověřit jeho funkčnost.

Můžu kurz někomu koupit jako dárek?
Ano, i to je možné, stačí mě kontaktovat a domluvíme se individuálně. Mám připravené dárkové poukazy.