Kurz fotografování psů

Nejlepší způsob jak se rychle posunout dál
ReferenceJak kurz probíhá?

Kurz fotografování psů

Nejlepší způsob jak se rychle posunout dál.

 

Pro Vás!

Nezáleží na tom, kolik toho (ne)umíte, nebo jak dlouho fotíte. Vždy se vám pokusím poradit právě s tím, co je vaší největší slabinou. Kurz je určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Pro kreativitu!

Naštěstí neexistuje recept na krásnou fotku. Cílem kurzu je, abyste pochopili jak fotografie vzniká a byli schopni reagovat na prostředí a podmínky ve kterých fotíte.

Pro aktivní!

Nejvíce se vždy dozvíte, když se ptáte. A tak to funguje i na mých kurzech. Já jsem tam pro vás a pro to, abych odpovídal na vaše otázky. Nebojte se proto zeptat na to co vám není jasné!

Jak kurz probíhá?

Průběh všech workshopů je velmi volný a probíhá v přátelské atmosféře. Fotíme vždy to, co si sami vymyslíte. Počet účastníků je nízký hlavně proto, abych na každého z vás měl dostatek času a mohl se individuálně věnovat vašim potřebám. Většinou je kurz rozdělen na dvě části. První polovina, kdy se do toho dostáváme a řešíme zásadní problémy většinou technického rázu, poté pauza na oběd, volné povídání a nakonec opět blok dlouhého focení, kdy už naopak více řešíme výslednou fotografii. Celý kurz trvá 6-8 hodin, v závislosti na tématu, ročním období a typu kurzu.

Nejvíce během kurzu řeším estetickou stránku fotografie, kdy je velmi důležité eliminovat rušivé prvky na smínku, dodržovat jistá kompoziční pravidla a samozřejmě udržet i technickou stránku snímku na co nejvyšší úrovni. Pokud na kurzu vyjde pěkný západ slunce, věnuji se i fotografování v protisvětle, siluetám, obrysům atd. Vždy se snažím z daných podmínek vymáčknout co nejvíce a ukázat účastníkům, že pěkný snímek může vzniknout i na místech, do kterých by to nikdy neřekli.

Pro koho je kurz určen?

Pro každého, kdo se chce zlepšit ve focení psů, ale klidně i ostatních zvířat. Důležitá je vaše vlastní vůle zlepšit se posunout se ve focení dál. I u fotografie platí ono vtipné „když se nechce, je to horší, než když se nemůže“. Pokud máte pocit, že kurz zabývající se spíše základními pojmy by pro vás nebyl dostačující, připravil jsem také nabídku kurzů pro pokročilé. Nicméně musím říct, že bych tento kurz určitě nenazval začátečnickým.

Portréty psů

Vyberte si z nabídky kurzů zaměřených na fotografování portrétů psů

Kurzy roku 2019 jsou úspěšně za námi. Na rok 2020 připravuju nové kurzy, nové lokality, nové témata.
Těšit se můžete na kurzy portrétů, focení pohybu, focení psů na sněhu, s noční oblohou a další.

Přihlašování na kurzy pro rok 2020 bude spuštěno 11. listopadu 2019.

V případě, že máte zájem o individuální kurz, neváhejte mě kontaktovat.

Možnost vyzkoušet profesionální fototechniku

Protože často na kurz přijdou lidé pouze se setovým objektivem a dokud nevyzkouší něco jako Sigma 50/1,4 Art, tak si nedovednou představit, jaký to může být rozdíl oproti jejich 55/5,6, domluvil jsem na mé fotokurzy slevu 25% v půjčovně fototechniky (a není nutno skládat zálohu). Objektiv pro Vás vyzvednu, na kurz jej dovezu, vy s ním budete celý den fotit a já jej po skončení kurzu opět vrátím do půjčovny. Stačí si vybrat.

Chcete kurz i ve vašem městě?

Kurzy jsem pořádal už i v Hradci Králové, Olomouci, nebo třeba Kralupech nad Vltavou. Vždy záleží jen na tom, odkud mě osloví skupinka fotografů, na které se pak nabalí další zájemci. Pokud tedy máte zájem o kurz ve Vašem okolí, neváhejte mě oslovit.

Kurzy Adobe Lightroomu

Velmi často slýchám, že správný fotograf neupravuje, ale fotku vyfotí tak, aby úprava nebyla potřeba. Podle mě je to hloupost. Každá fotka potřebuje upravit a já vám poradím jak na to.

Zkušenosti účastníků kurzů

Přečtěte si, s jakým pocitem odcházeli z kurzů fotografové před Vámi

 

Sem tam se najde i někdo, kdo o mém kurzu napíše pár pěkných slov a já si je tady vystavím na obdiv všem dalším zájemcům. Nejdůležitější je pro mě totiž spokojenost vás – účastníků kurzu. Níže si můžete pár takových referenčních textů přečíst a pokud jste již na nějakém kurzu byli, budu rád, když mi zašlete i svůj názor na to, jak se vám kurz líbil.

Na podzim 2016 jsem se zůčastnila Ondrova kurzu Fotografování psů v Brně, z kterého jsem odcházela plná úžasných dojmů i zjištění. Velice jsem ocenila, že se Ondra dokázal věnovat každému účastníkovi zvlášť a pomohl s jakýmkoliv problémem. Vše vysvětlil na jednoduchých příkladech, hned jsme si vše odzkoušeli a výsledek byl na fotkách znát.

Ondrovi fotky jsem vždy velice obdivovala a jsem ráda, že nám ukázal a poradil, jak se k nim alespoň trošku přiblížit. Velká pochvala patří také všem jeho pejskům, kteří celý den trpěli pózovali a nechali nás zrealizovat úžasné portréty.

img_6077-1200

Alena Miramand

fotografka převážně dětí, www.alenamiramand.com

Kurz se mi moc líbil a splnil veškerá má očekávání. A v mnoha ohledech je i překonal. Na Ondrovi je vidět, že ho předávání jeho znalostí a bohatých zkušeností dalším lidem opravdu baví a díky tomu člověk nemá vůbec strach nebo jakékoli zábrany se zeptat na cokoli, co potřebuje. Snaží se každému účastníkovi věnovat, zjistit jeho vlastní očekávání, sleduje pokroky účastníků během kurzu a snaží se je navést tím správným směrem.

Na kurz jsem se přihlásila, protože jsem se ve svém fotografickém snažení ocitla tak nějak ve slepé uličce. Mám nastudovanou teorii, ale můj problém je spíš ta část focení, která se moc nastudovat nedá – cit pro kompozici a atmosféru fotky, kreativita, mít jasnou představu o tom, jak má fotka vypadat. Takže největší význam pro mě mělo povídání o tom, jak Ondra o fotkách přemýšlí ještě než je vyfotí, jak pracuje se scénou a psím modelem atd.

Zároveň se mi líbí, že skončením kurzu nekončí jeho zájem o „studenty“ a je připravený zodpovídat další dotazy, pomoci při výběru nového vybavení atd. Hned jak vstřebám všechny informace a zkušenosti z tohoto kurzu, přihlásím se na kurz pro pokročilé a už teď se na to těším. Nejen že to byl přínosný den z hlediska nových zkušeností, ale i skvěle strávený den v příjemné společnosti, krásném prostředí, prostě super to bylo! :-)

Jediná výtka Ondro: měl by sis zařídit lepšího dodavatele počasí ;-)

Anna Zálišová

fotografka psů, www.annazalisova.cz

Asi jako každý amatérský fotograf jsem dlouho řešila otázku, zda vůbec nějaký fotografický kurz absolvovat. Z dnešního pohledu až po zbytečně dlouhé době, kdy jsem napůl obdivně a napůl v depresi sledovala práci mých oblíbených fotografů, mne velká nespokojenost s výsledky mého vlastního fotosnažení donutila přiklonit se k názoru, že jsem dospěla do bodu, přes který se prostě už vlastními silami nemůžu dostat. V dnešní době poměrně palčivý problém „u koho“ jsem zvládla vyřešit poměrně rychle. Vybrala jsem si Ondru Uhlíře, jehož tvorbu velmi ráda sleduji. Vím, že klade velký důraz jak na kvalitu technickou, tak na kvalitu obsahovou a je mi taktéž velmi blízký jeho způsob postprodukce.

Zbývalo zvolit typ kurzu a naskytl se další problém: věděla jsem, že mezi pokročilé se řadit rozhodně nemůžu, na druhou stranu jsem se bála investovat do kurzu pro začátečníky – bála jsem se, že se třeba již nic nového nenaučím. Mé obavy se naštěstí ukázaly jako absolutně liché. Kurz byl uveden krátkým společným povídáním o technice a dále už se nám Ondra věnoval převážně individuálně na základě naší práce v průběhu kurzu.

the-dog-in-lavenders-1200

K dispozici nám bylo hned několik zkušených a velmi ochotných psovodů, kteří špičkově zvládají své psy a mají již s Ondrovými kurzy dlouhodobější zkušenost. Fotograf-začátečník má tudíž čas na to, aby se mohl plně a v klidu věnovat svým problémům s nastavením fotoaparátu či vymýšlením kompozice. Také záměrná rozmanitost psích plemen byla velmi příjemná a člověk si mohl vyzkoušet záludnosti focení například psa černobílého, či psa, který má kvůli délce chlupů neustále zastíněné oči. Během dne jsme také vystřídali několik zajímavých míst, která měl Ondra už předem dobře otypovaná a tudíž se neztrácel čas s „nazdařbůh“ přesuny.

Kurz je sice zaměřen poměrně úzce, ale poznatky z něj člověk bez větších problémů aplikuje v nejrůznějších odvětvých fotografie. Skvělá je i možnost zprostředkovaného zapůjčení a vyzkoušení si nejrůznější fototechniky. Velmi oceňuji a považuji za dosti nadstandardní také i péči, kterou svým kurzistům Ondřej věnuje v době po absolvování kurzu (pomoc s výběrem fotoaparátu, rady ohledně úprav fotografií…).

Ondřej Uhlíř je ten vzácný typ člověka, ve kterém se snoubí všechny tři důležité prvky: umí, ví a umí předat. Jeho kurzy nelze než doporučit.

dsc_1857-1200

Veronika Dvořáková

fotografka psů, facebooková stránka

Ačkoli bych se ve focení nezařadila mezi úplné začátečníky, Ondrův kurz mě i přesto posunul zase o kus dále. Naučila jsem se jak přistupovat ke zvířecím modelům, aniž bych je focením psychicky vyčerpala. Také dnes díky Ondrovi více pracuji s kompozicí a u fotek více přemýšlím. Ondrův přístup byl skvělý, kamarádský a byla radost se jeho kurzu zúčastnit. Všem mohu jen doporučit.

img_1436-1200

Eliška Šestáková

fotografka

Často kladené otázky

...aneb na co jsem už tak 100x odpověděl a nechci znovu :-)

 

Jak se můžu přihlásit?

Stačí si vybrat konkrétní kurz a vyplnit jednoduchý formulář.

Můžu s sebou vzít svého pejska jako modela?

Psy na kurz vždy zařizuji já. Hlavní důvod je to, abyste se vy, jako účastníci, mohli plně soustředit na fotografování a nemuseli řešit vašeho pejska pobíhajícího kolem.

Navíc mám již za ty roky vytipované rozené modely a modelky :-)

Jak dlouho kurz trvá?

Kurz je v podstatě celodenní. Většinou začínáme kolem deváté ranní a končíme západem slunce. Vždy samozřejmě záleží na ročním období. V létě by toto znamenalo asi 12ti hodinový kurz, takže se začíná později. Vše je samozřejmě před kurzem předem oznámeno.

Mám jen setový objektiv, stačí to?

Není to úplně nejšťastnější řešení, ale nějak se s tím poperem. Říká se přeci, že dobrý fotograf umí udělat krásnou fotku i mobilem :-) Navíc mám pro účastníky kurzů domluvenou 25% slevu na zapůjčení techniky v brněnské půjčovně fototechniky.

Budeme fotky na kurzu i upravovat?

Ne, kurzy focení jsou zaměřeny opravdu jen na focení a celý čas tedy věnujeme této činnosti. Samozřejmě debata často sklouzne i k úpravám, protože je to s fotografováním velmi úzce spjato. U konkrétních fotek často dávám rady týkající se právě postprocessu.

Pokud máte zájem o kurz úpravy fotografíí, tak bych Vám jeden skvělý mohl doporučit :-)

Můžu kurz někomu koupit jako dárek?

Ano, i to je možné, stačí mě kontaktovat a domluvíme se individuálně. Mám připravené dárkové poukazy.

ODEBÍRAT NOVINKY

Chcete být informováni o novinkách na stránkách? Nové články, nové galerie, termíny kurzů a další zajímavosti například kolem Lightroomu či fototechniky?

Díky za přihlášení k odběru, prosím potvrďte jej v emailu jež Vám byl odeslán.