Fotografování psů

Portréty, společné fotografie, štěňata, prezentace chovatelské stanice.
Objednejte se!Jak to probíhá?

Focení psů

Portréty Vašeho psa

Fotografování psů

Portréty, společné fotografie, hra se psem, štěňata, chovatelské stanice...

Vaše spokojenost

Spokojenost zákazníka je pro mě na prvním místě. Po celou dobu focení budete mít přehled o tom, co dělám a k jakému výsledku spěji. Třeba Vás i nechám mi do toho trochu kecat :-)

Neobyčejné snímky

Vždy se snažím přijít s vlastními nápady. Chci, aby vzniklé fotky byly neokoukané, neobyčejné, zachycovaly emoce a povahu psa. Mým cílem je zaujmout každého, kdo si snímky prohlédne.

Nekompromisní kvalita

Nebudu na Vás zkoušet oblíbené „klient to stejně nepozná„. Za své peníze dostanete produkt, za kterým si stojím. Všechny fotografie jsou dodávány v nejvyšší kvalitě a s nekompromisní ostrostí.

Jak fotografování probíhá?

Dohodneme se na termínu, přesném čase a místě. Vše v závislosti na mých i Vašich možnostech a hlavně počasí a světle. Nejraději fotím při západu slunce, kdy dle mého názoru vznikají nejhezčí a nejzajímavější obrázky. Během samotném focení pak kombinujeme mé nápady s Vašimi konkrétními představami. Vše s Vámi budu diskutovat a fotografie Vám postupně i ukazovat, abyste měli zevrubnou představu o výsledku a případně mohli do focení zasáhnout nebo přidat připomínky z Vaší strany.

Při focení využívám přirozené světlo, velmi výjimečně odrazovou desku a vůbec nikdy blesk. Focení tedy logicky NEprobíhá v ateliéru, ale někde venku, v lese, v parku, na louce. Celé setkání se vždy podřizuje psu, kterého nikdy nenutím do žádných jemu nepohodlných nebo nepříjemných póz. Fotografie jsou aranžované, ale vždy v mezích dobrovolnosti (poslušnosti) psa. Věřím, že pro obě strany se jedná o příjemně strávený čas. 

Post-process, neboli úprava fotografií, zabere nějaký čas. Vždy se ale snažím dodat fotky zákazníkům v co nejkratší době (1-2 týdny). Zaslání výsledné galerie pak probíhá přes email, kdy jsou Vám doručeny upravené, vyretušované a drobným vodoznakem opatřené snímky, vždy jen to nejlepší co jsme během setkání nafotili. V případě zájmu o tisk Vám samozřejmě fotografie zašlu v plném rozlišení.

Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř

Ceník fotografování

Vyberte si z nabídky fotografování a nepřehlédněte také možnost tisku na fotoplátna.

Nedodám Vám desítky stejných fotek (ani neupravených!!), protože si chci udržet nějakou úroveň výstupu. Ruku v ruce s tím jde i to, co vše umí váš pejsek. Pokud nezvládá základní polohování, jako je sedni, lehni a vstaň, pak se nám bude velmi těžko spolupracovat a vznik zajímavé fotografie bude složitý. Stejné je to i s odložením (nejlépe ve všech popsaných polohách). Pokusy o zajímavé snímky s hloubkou a prostorem nebude možné pořídit, pokud Váš pejsek nedovede posedět, aniž by byl uvázaný :-)

Samozřejmě umím fotit i neposlušné psy, ale je to časově mnohem náročnější a výsledný produkt není nikdy tak dobrý, jako s poslušným modelem. Je potřeba řešit to, aby pejsek neodbíhal, nehrbil se, atd… Pak už nezbývá prostor na dopilování těch nejmenších detailů jako je parádní kompozice, skvělé a nerušívé pozadí a v nejhorších případech i ostrost fotografie. Snímky, které já považuji za své nejlepší kousky, vždy vznikly při vzájemné spolupráci mě, velmi šikovného psího modela a jeho páníčka.

Můj pes

5500 Kč

  • 4-6 fotografií
  • zhruba 2 hodiny focení
  • zaměřeno na snímky psa

Já a můj pes

6500 Kč

  • 6 – 8 fotografií
  • zhruba 3 hodiny focení
  • zaměřeno na snímky psa
  • navíc nafotíme i společné fotky Vás a psa

Moje chovatelská stanice

1500 Kč za štěně

  • 3-5 fotek každého štěněte
  • 2-5 hodin focení
  • zaměřeno na profesionální prezentaci Vaší chovatelské stanice

*cena nezahrnuje cestovní náklady, ty jsou 7 kč/km. Cestovní náklady nejsou účtovány při vzdálenosti do 30 km od Tišnova.

Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř

Kdo vás bude fotit?

A co na to říkají ti, kteří od něj už fotky mají?
 

Jsem otec dvou dětí a v posledních letech se zájmově věnuju cyklistice, poznávám tak krásy nejen České republiky ze sedla svého gravel biku. V práci se podepisuju jako Delivery manažer a své podnikatelské touhy si naplňuji na našem eshopu Dogfitness.cz.

Dřív jsem hodně fotil a ostatní lidi focení učil. Pořádal jsem spousty kurzů focení psů a úprav fotografií. Mými kurzy prošlo více než 1000 fotografů a já jsem udělal vše pro to, aby byli všichni spokojení. Focení psů a pořádání workshopů jsem se aktivně věnoval 15 let. V roce 2013 jsem se poprvé podíval do tropů a propadl fotografii divoké přírody. No a v roce 2023 jsem si přiznal, že už na to prostě nemám čas a tak trošku jsem to pověsil na hřebík. Ale svou Sonku a pár objektivů jsem si nechal.

Mám rád dobrou kávu a těstoviny na téměř jakýkoliv způsob, ještěrky, hady, svoje kolo... a samozřejmě svou ženu Verču a naše děti Adama a Medu :) Kdyby to jen trochu šlo, tak pořád jen cestuju, jím, jezdím na kole a fotím... je toho hodně, ale snažím se to kombinovat. 

Focení jsme si moc užili, Ondra měl super nápady a dokázal i nemožné. Viděl věci, které nám ostatním byly skryty a podle toho dopadly i fotky – jsou úžasné!! Nejsou to obyčejné fotky, každá ta fotka má „něco“ do sebe. Strašně moc jsme si to užili a doufám, že si to v budoucnu zase zopakujeme.

Jitka Hrdinová

S Ondrou mám velmi kladné zkušenosti, neb nám fotil štěníka ČSV. Jeho přístup byl velice milý, bral ohledy na potřeby psa a celé focení bylo velmi příjemně strávené odpoledne s bonusem naprosto mimořádných, neobyčejných a jednoduše fantastických fotografií, které u fotografů fotících psy prostě nikde jinde nenaleznete (věřte mi, prolezla jsem internet skrz na skrz, než jsem našla přesně to ONO ). Neméně příjemnou stránkou věci bylo konečně spící štěně… :)

Markéta Trojanová

Jako většina pejskařů se ráda dívám na fotografie svých psů a také jich spoustu mám, ale chtěla jsem fotografie, které by byly reprezentativní a dobře se na ně dívalo třeba i na stěně. V tomto ohledu jsem již poněkud náročnější na kvalitu i vzhledem k tomu, že za danou službu platím. A to je ten důvod proč jsem z nepřeberné nabídky fotografů sáhla právě po Ondrovi, se kterým jsem navíc měla předchozí zkušenosti. Jak jsem spokojená s výsledkem? Krásní psi :-) na kvalitních a osobitých fotografiích, kterými se nebojím pochlubit nejen stejně nemocným lidem a na stěně určitě ostudu neudělají. A ačkoliv jde hlavně o fotografie, musím Ondrovi poděkovat i za jeho neuvěřitelnou trpělivost a ochotu, která nás doprovázela po celou dobu focení.

Pokud je někdo náročný jako já a chce mít hezké fotky na památku i pochlubení, tak je právě Ondra ten, koho hledáte.

Míša Hejlová

Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř
Fotografování psů - Ondra Uhlíř

máte zájem?

Napište mi něco o sobě a svém psovi.
 

1 + 2 =

Kde budeme fotit?
Jsem z Brna, ale není problém přijet fotit kamkoliv. Samozřejmě to může prodloužit dobu domluvy vhodného termínu a určitě to ovlivní cenu. K fotografování mimo Brno je potřeba připočítat i cestovní náklady 6kč/km.
Dostanu i zbylé neupravené fotografie?
Ne. Mým cílem je doručit Vám jen to nejlepší z nejlepšího. Dodám Vám jen upravené a vyretušované fotografie v počtu kusů dle vybraného balíčku.
V jakém formátu své fotografie dostanu?
Fotografie budou předány v elektronické formě ve formátu JPEG. Zmenšeny do velikost 2048px délky delší strany a opatřeny vodoznakem.
Můžu si fotky sám/sama vytisknout?
Samozřejmě. Pokud si budete chtít vytisknout snímky po vlastní ose, nemám s tím problém a pro tento účel vám poskytnu fotografie v plném rozlišení.
Mohu fotografie zasílat do soutěží/časopisů?
Ne. Autorem fotografií jsem stále já a neprodávám Vám je s výhradními právy. Pokud mi napíšete mail, můžeme se ale vždy nějak domluvit.
Mohu si fotografie sám/sama upravit?
Ne. Autorem fotografií jsem stále já. Jakýkoliv zásah do fotografie cizí osobou je nežádoucí.